Lüleburgaz'da Sıcak tahine büyük ilgi

Lüleburgaz’da yerli susam ile taze olarak müşteriye sıcak tahin yapan Mustafa Usta, vatandaşlardan ilgi görüyor.

Barış ÖĞRETMENOĞLU

Kış ayının yaklaşmasıyla birlikte iç ısıtan tahine de vatandaşların ilgisi arttı.

Turgutbey Caddesi Çeşme Meydanı civarında Öner Gıda adlı işletmede müşterilerine sıcak tahin sunan Mustafa Usta, tahinin bağışıklık sistemini destekleyen bir ürün olduğunu söyledi.

1 yıldır yerli susam ile taze olarak müşterinin önünde sıcak tahin hazırladığını belirten Mustafa Usta; “Ezme makinesiyle müşterinin önünde fıstık, fındık, üzüm ve haşhaş gibi birçok ürünün ezmesini yapıyorum. İçerisinde şeker, tatlandırıcı ve katkı maddeler bulunmuyor. Tüm ezmeleri müşterinin gözü önünde yapıyorum. İçerisine şeker ve tatlandırıcı koymadığım için ezmeleri diyet yapanlar, sporcular ve diyabet hastaları da tüketebilir. Sıcak tahinle beraber ezme makinesini almamla revaçta olan bir diğer ürünüm ise haşhaş ezmesi oldu. Haşhaş ezmesini özellikle damar tıkanıklığı yaşayan kişilere öneririm” dedi.

Sıcak tahini doldurduğu kavanozların üzerine tahin ile yapılabilecek basit tarifler de yazdığını belirten Usta, işyerinde domates salçası, biber salçası, nar ekşisi, elma sirkesinin yanı sıra ev yapımı tarhana, erişte ve kuskus, Kırklareli hardaliyesi, kürek helvası, pancar pekmezi, üzüm pekmezi de satıyor.

Kaynak: Görünüm Gazetesi

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* yapılan yorumlar denetlendikten sonra yayınlanmaktadır.
Geleneksel Metotlarla Üretilmiş Bozkır Tahini Satın Al

buttons=(Accept !) days=(20)

Our website uses cookies to enhance your experience. Learn More
Accept !